Pobierz
HSK UV-Care
dezynfekcja
światłem UV
BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI ŚWIATŁU UV

We współczesnym świecie coraz ważniejsze staje się zapobieganie zagrożeniom, których nie widać. Należą do nich wirusy i szczepy bakterii, które ciągle ewoluują i przemieszczają się po całym świecie w związku z rosnącą mobilnością ludzi.

HSK Ledy wprowadza na rynek innowacyjną linię oświetlenia dezynfekującego HSK UV-Care, która pomoże dbać o bezpieczeństwo epidemiologiczne wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Światło UV-C penetruje DNA wirusów i innych organizmów żywych i unieszkodliwia je. Dzięki zastosowaniu lamp UV do odkażania pomieszczeń w gabinetach lekarskich, przychodniach, hotelarstwie, gastronomii i sklepach można będzie powrócić do prowadzenia wszelkich form działalności bez obaw o to, że niewidzialny wróg, jakim są wirusy wpłynie na nasze życie i zdrowie.

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-Care

HSK UV-Care - ŚWIATŁO, KTÓRE DBA O BEZPIECZEŃSTWO

 

HSK LEDY wprowadza na rynek oprawy odkażające HSK UV-Care. Emitują one promieniowanie UV-C, którego działanie wirusobójcze od wielu lat wykorzystywane jest do specjalistycznej dezynfekcji w medycynie, oczyszczaniu wody i innych profesjonalnych zastosowaniach. Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C rekomendowane są obecnie do oczyszczania powierzchni i powietrza wszędzie tam, gdzie charakter działalności uniemożliwia zachowanie społecznego dystansu.

Główny Inspektor Sanitarny w komunikacie z 4 marca 2020r. potwierdza, że ta metoda dezynfekcji należy do najskuteczniejszych i jest zalecana jako środek zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19.

 

HSK UV-Care - ŚWIATŁO, KTÓRE DBA O BEZPIECZEŃSTWO
Case study
dezynfekcja w obiektach hotelowo - leczniczych SOFRA

Zaawansowany system dezynfekcji światłem ultrafioletowym był jednym z pierwszych tak kompleksowych wdrożeń w całej Polsce. Dzięki niemu Instytuty Sofra pracują bez przeszkód mimo rygorystycznych obostrzeń sanitarnych obowiązujących obecnie całą branżę hotelarską, sanatoryjną i SPA. Przeczytaj więcej o zaprojektowanych przez nas procedurach dezynfekcyjnych, których zasadniczym elementem jest sosowanie urządzeń dezynfekcyjnych stałych i mobilnych na terenie całego obiektu SOFRA Mielno oraz Karpacz.

Pobierz plik

Dezynfekcja bezpośrednia – najskuteczniejsza w walce z wirusami

 

 

 

 

Zastosowanie opraw naświetlających ultrafioletem bezpośrednio gwarantuje likwidację 99,99% bakterii wirusów z wszystkich naświetlanych powierzchni i powietrza w dezynfekowanym pomieszczeniu. Dezynfekcja jest ekspresowa, ale musi odbywać się bez obecności ludzi.

Oprawy powinny zostać dobrane do specyfiki pomieszczeń, potrzeb ich użytkowników oraz parametrów instalacji elektrycznej w danym pomieszczeniu. Wybrać można dezynfektory instalowane na stałe w suficie, w formie kinkietów lub mobilne, wyposażone w element jezdny, który pozwala na łatwe przemieszczanie opraw między pomieszczeniami. 

 

 

 

Oprawy dezynfekcyjne UV od doświadczonego producenta

Oprawy dezynfekcyjne UV od doświadczonego producenta

Oświetlenie UV-Care HSK LEDY zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii i estetyce, a świetlówki UV, które są źródłem promieniowania, pochodzą od renomowanych producentów. Ich wydajność i czas efektywnego działania potwierdzony został badaniami w laboratoriach mikrobiologicznych i fotometrycznych. Oświetlenie działa bezpośrednio na dezynfekowane przestrzenie, a czas dezynfekcji każdorazowo dobierany jest przez specjalistów HSK LEDY do kubatury pomieszczeń i ich specyfiki.

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-Care występuje w trzech wariantach:

  • Oprawy  sufitowe / naścienne
  • Przenośne dezynfektory stołowe
  • Mobilne (jeżdżące) oprawy do ekspresowej dezynfekcji multiroom

Oprawy UV-Care dodatkowo wyposażone zostały w zabezpieczenia czasowe i dźwiękowe, chroniące użytkowników przed szkodliwym działaniem UV-C na ludzką skórę i oczy.

Zobacz broszurę informacyjną.

Referencje
Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie
Tymczasowy Szpital Narodowy CSK MSWiA w Warszawie
Europejskie Centrum Kontynencji - Karpacz - dezynfekcja
Sąd Rejonowy w Rybniku
VIII Liceum Ogólnokształcące w Krakowie
Szkoła Podstawowa Nr 27 w Krakowie
Szkoła Podstawowa nr 117 w Krakowie
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie - dezynfekcja
Zespół Szkół Specjalnych im. L.J. Kerna w Krakowie
Samorzadowe Przedszkole nr 14 w Krakowie
Samorządowe Przedszkole nr 38 w Krakowie
Przedszkole Niepubliczne EkoSkrzat w Krakowie
Curtis Develpoment
Salon Mercedes Praga Północ (dezynfekcja stanowisk obsługi klienta)
EuroSklep - Zielonki k. Krakowa - dezynfekcja
Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa
Dział obsługi interesantów Urzędu Miasta Krakowa (pl. Wszystkich Świętych)
Urząd Stanu Cywilnego Urzędu Miasta Krakowa
Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (os. Zgody)
Punkt Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Krakowa (ul. Wadowicka)
Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (al. Powstania Warszawskiego)
Wydział Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa (ul. Wielicka)
Wydział Mieszkalnictwa Urzędu Miasta Krakowa
Wydział Geodezji Urzędu Miasta Krakowa
Krakowskie Centrum Świadczeń Urzędu Miasta Krakowa

Dezynfekcja UV-C - wyłącznie dla profesjonalistów

Należy pamiętać, że  UV-C ma szkodliwy wpływ na ludzki naskórek i rogówkę oka. Może powodować poparzenia, a w długiej perspektywie mogą być rakotwórcze.

Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV-C może odbywać się wyłącznie bez obecności ludzi i z zachowaniem środków ostrożności wskazanych przez producenta źródeł promieniowania. 

Środki ochronne jak okulary i kremy z filtrami UV-A i UV-B nie stanowią bariery chroniącej przed promieniowaniem UV-C! Producent lamp dezynfekcyjnych powinien na podstawie wyników wiarygodnych badań skuteczności lamp określać czas niezbędny do skutecznej dezynfekcji dla danej kubatury pomieszczenia

Dezynfekcja UV-C - wyłącznie dla profesjonalistów
Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami 

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami 

Wszystkie produkty z linii HSK UV-Care wyposażone są w źródła światła o skuteczności potwierdzonej przejściem procedur badawczych w laboratoriach mikrobiologicznych i fotometrycznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu

O bezpieczeństwo użytkowników opraw HSK UV-Care dbają wbudowane zabezpieczenia czasowe i systemy sterowania wyłączające naświetlanie w przypadku wykrycia obecności ludzi w zasięgu działania światła UV-C oraz opóźnienie startu, które umożliwia obsłudze bezpieczne opuszczenie odkażanych pomieszczeń przed rozpoczęciem naświetlania.

Czas pracy świetlówek UV-C jest zliczany przez urządzenie i po przepracowaniu liczby godzin rekomendowanej przez producmenta użytkownik powiadamiany jest sygnałem dźwiękowym o koniecznoścy wymiany źródeł światła. To gwarantuje wieloletnie skuteczne działanie opraw. 

Bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu
Dezynfekcja UV-C – dowiedz się więcej
Czy światło UV-C zabija wirusy?

Jak znaleźć skuteczną metodę dezynfekcji zapobiegającą COVID-2?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, które z dostępnych obecnie na rynku sposobów odkażania powietrza i powierzchni mają potwierdzone naukowo działanie. Odpowiadamy, opierając się na wynikach aktualnych badań uwzględniających także neutralizację próbek koronawirusa, który wywołał pandemię. 

Zobacz więcej
Dezynfekcja w szkołach – krótki poradnik

Ryzyko zarażeń CoV-2 wciąż jest wysokie, jednak zdecydowana większość szkół rozpoczyna pracę w tradycyjnym trybie. Co można zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin jednocześnie nie dopuszczając do paraliżu działania szkół? Przeczytaj wskazówki ekspertów ds. dezynfekcji ultrafioletem. 

Zobacz więcej
dezynfekcja dla siłowni, SPA i gabinetów fizjoterapii – Poradnik

Właściciele siłowni, klubów fitness, obiektów sportowych oraz gabinetów fizjoterapii co dzień dbają o zdrowie i komfort swoich klientów. W dobie pandemii SARS-CoV2 ich troska musi dotyczyć także zapobiegania możliwości zarażenia się wirusem. Jednocześnie każdy rozumie, że obecnie priorytetem jest prowadzenie działalności w najszerszym możliwym zakresie. Odpowiadając na potrzeby branży sportowej i rehabilitacyjnej, wprowadziliśmy do oferty linię opraw oświetleniowych UV-Care, która pozwala na bezpieczne i szybkie odkażanie przestrzeni i powierzchni, dzięki czemu procedury dezynfekcyjne nie paraliżują pracy gabinetów czy siłowni.

Zobacz więcej
Promieniowanie ultrafioletowe – vademecum

Dezynfekcja ultrafioletem staje się standardem w wielu branżach - już nie tylko placówki medyczne decydują się na instalację opraw UV. Rozwój tej technologii i paląca potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa ludziom w przestrzeni publicznej, lokalach użytkowych, biurach i instytucjach sprawiają, że zainteresowanie lampami UV-C wciąż rośnie. 

Prezentujemy elementarne informacje o promieniowaniu UV, jego źródłach i wpływie na życie człowieka.

Zobacz więcej
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.