Pobierz
HSK UV-Care
dezynfekcja
światłem UV
BEZPIECZEŃSTWO DZIĘKI ŚWIATŁU UV

We współczesnym świecie coraz ważniejsze staje się zapobieganie zagrożeniom, których nie widać. Należą do nich wirusy i szczepy bakterii, które ciągle ewoluują i przemieszczają się po całym świecie w związku z rosnącą mobilnością ludzi.

HSK Ledy wprowadza na rynek innowacyjną linię oświetlenia dezynfekującego HSK UV-Care, która pomoże dbać o bezpieczeństwo epidemiologiczne wszędzie tam, gdzie przebywają ludzie. Światło UV-C penetruje DNA wirusów i innych organizmów żywych i unieszkodliwia je. Dzięki zastosowaniu lamp UV do odkażania pomieszczeń w gabinetach lekarskich, przychodniach, hotelarstwie, gastronomii i sklepach można będzie powrócić do prowadzenia wszelkich form działalności bez obaw o to, że niewidzialny wróg, jakim są wirusy wpłynie na nasze życie i zdrowie.

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-Care

HSK UV-Care - ŚWIATŁO, KTÓRE DBA O BEZPIECZEŃSTWO

 

HSK LEDY wprowadza na rynek oprawy odkażające HSK UV-Care. Emitują one promieniowanie UV-C, którego działanie wirusobójcze od wielu lat wykorzystywane jest do specjalistycznej dezynfekcji w medycynie, oczyszczaniu wody i innych profesjonalnych zastosowaniach. Lampy bakteriobójcze i wirusobójcze UV-C rekomendowane są obecnie do oczyszczania powierzchni i powietrza wszędzie tam, gdzie charakter działalności uniemożliwia zachowanie społecznego dystansu.

Główny Inspektor Sanitarny w komunikacie z 4 marca 2020r. potwierdza, że ta metoda dezynfekcji należy do najskuteczniejszych i jest zalecana jako środek zapobiegania rozprzestrzeniania się pandemii Covid-19.

 

HSK UV-Care - ŚWIATŁO, KTÓRE DBA O BEZPIECZEŃSTWO
Case study
dezynfekcja w obiektach hotelowo - leczniczych SOFRA

Zaawansowany system dezynfekcji światłem ultrafioletowym był jednym z pierwszych tak kompleksowych wdrożeń w całej Polsce. Dzięki niemu Instytuty Sofra pracują bez przeszkód mimo rygorystycznych obostrzeń sanitarnych obowiązujących obecnie całą branżę hotelarską, sanatoryjną i SPA. Przeczytaj więcej o zaprojektowanych przez nas procedurach dezynfekcyjnych, których zasadniczym elementem jest sosowanie urządzeń dezynfekcyjnych stałych i mobilnych na terenie całego obiektu SOFRA Mielno oraz Karpacz.

Pobierz plik

Dezynfekcja bezpośrednia – najskuteczniejsza w walce z wirusami

 

 

 

 

Zastosowanie opraw naświetlających ultrafioletem bezpośrednio gwarantuje likwidację 99,99% bakterii wirusów z wszystkich naświetlanych powierzchni i powietrza w dezynfekowanym pomieszczeniu. Dezynfekcja jest ekspresowa, ale musi odbywać się bez obecności ludzi.

Oprawy powinny zostać dobrane do specyfiki pomieszczeń, potrzeb ich użytkowników oraz parametrów instalacji elektrycznej w danym pomieszczeniu. Wybrać można dezynfektory instalowane na stałe w suficie, w formie kinkietów lub mobilne, wyposażone w element jezdny, który pozwala na łatwe przemieszczanie opraw między pomieszczeniami. 

 

 

 

Oprawy dezynfekcyjne UV od doświadczonego producenta

Oprawy dezynfekcyjne UV od doświadczonego producenta

Oświetlenie UV-Care HSK LEDY zostało zaprojektowane z myślą o ergonomii i estetyce, a świetlówki UV, które są źródłem promieniowania, pochodzą od renomowanych producentów. Ich wydajność i czas efektywnego działania potwierdzony został badaniami w laboratoriach mikrobiologicznych i fotometrycznych. Oświetlenie działa bezpośrednio na dezynfekowane przestrzenie, a czas dezynfekcji każdorazowo dobierany jest przez specjalistów HSK LEDY do kubatury pomieszczeń i ich specyfiki.

Oświetlenie dezynfekcyjne UV-Care występuje w trzech wariantach:

  • Oprawy  sufitowe / naścienne
  • Przenośne dezynfektory stołowe
  • Mobilne (jeżdżące) oprawy do ekspresowej dezynfekcji multiroom

Oprawy UV-Care dodatkowo wyposażone zostały w zabezpieczenia czasowe i dźwiękowe, chroniące użytkowników przed szkodliwym działaniem UV-C na ludzką skórę i oczy.

Zobacz broszurę informacyjną.

Referencje
Europejskie Centrum Kontynencji - Karpacz - dezynfekcja
EuroSklep - Zielonki k. Krakowa - dezynfekcja
Wydział Architektury i Urbanistyki Urzędu Miasta Krakowa - dezynfekcja
Urząd Miasta Krakowa - dział obsługi interesantów - dezynfekcja
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 7 w Krakowie - dezynfekcja

Dezynfekcja UV-C - wyłącznie dla profesjonalistów

Należy pamiętać, że  UV-C ma szkodliwy wpływ na ludzki naskórek i rogówkę oka. Może powodować poparzenia, a w długiej perspektywie mogą być rakotwórcze.

Dezynfekcja za pomocą promieniowania UV-C może odbywać się wyłącznie bez obecności ludzi i z zachowaniem środków ostrożności wskazanych przez producenta źródeł promieniowania. 

Środki ochronne jak okulary i kremy z filtrami UV-A i UV-B nie stanowią bariery chroniącej przed promieniowaniem UV-C! Producent lamp dezynfekcyjnych powinien na podstawie wyników wiarygodnych badań skuteczności lamp określać czas niezbędny do skutecznej dezynfekcji dla danej kubatury pomieszczenia

Dezynfekcja UV-C - wyłącznie dla profesjonalistów
Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami 

Skuteczność i bezpieczeństwo potwierdzone badaniami 

Wszystkie produkty z linii HSK UV-Care wyposażone są w źródła światła o skuteczności potwierdzonej przejściem procedur badawczych w laboratoriach mikrobiologicznych i fotometrycznych. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu

O bezpieczeństwo użytkowników opraw HSK UV-Care dbają wbudowane zabezpieczenia czasowe i systemy sterowania wyłączające naświetlanie w przypadku wykrycia obecności ludzi w zasięgu działania światła UV-C oraz opóźnienie startu, które umożliwia obsłudze bezpieczne opuszczenie odkażanych pomieszczeń przed rozpoczęciem naświetlania.

Czas pracy świetlówek UV-C jest zliczany przez urządzenie i po przepracowaniu liczby godzin rekomendowanej przez producmenta użytkownik powiadamiany jest sygnałem dźwiękowym o koniecznoścy wymiany źródeł światła. To gwarantuje wieloletnie skuteczne działanie opraw. 

Bezpieczeństwo użytkowników na pierwszym miejscu
Dezynfekcja UV-C – dowiedz się więcej
Czy światło UV-C zabija wirusy?

Jak znaleźć skuteczną metodę dezynfekcji zapobiegającą COVID-2?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, które z dostępnych obecnie na rynku sposobów odkażania powietrza i powierzchni mają potwierdzone naukowo działanie. Odpowiadamy, opierając się na wynikach aktualnych badań uwzględniających także neutralizację próbek koronawirusa, który wywołał pandemię. 

Zobacz więcej
Dezynfekcja w szkołach – krótki poradnik

Ryzyko zarażeń CoV-2 wciąż jest wysokie, jednak zdecydowana większość szkół rozpoczyna pracę w tradycyjnym trybie. Co można zrobić, żeby zwiększyć bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli i ich rodzin jednocześnie nie dopuszczając do paraliżu działania szkół? Przeczytaj wskazówki ekspertów ds. dezynfekcji ultrafioletem. 

Zobacz więcej
dezynfekcja dla siłowni, SPA i gabinetów fizjoterapii – Poradnik

Właściciele siłowni, klubów fitness, obiektów sportowych oraz gabinetów fizjoterapii co dzień dbają o zdrowie i komfort swoich klientów. W dobie pandemii SARS-CoV2 ich troska musi dotyczyć także zapobiegania możliwości zarażenia się wirusem. Jednocześnie każdy rozumie, że obecnie priorytetem jest prowadzenie działalności w najszerszym możliwym zakresie. Odpowiadając na potrzeby branży sportowej i rehabilitacyjnej, wprowadziliśmy do oferty linię opraw oświetleniowych UV-Care, która pozwala na bezpieczne i szybkie odkażanie przestrzeni i powierzchni, dzięki czemu procedury dezynfekcyjne nie paraliżują pracy gabinetów czy siłowni.

Zobacz więcej
Promieniowanie ultrafioletowe – vademecum

Dezynfekcja ultrafioletem staje się standardem w wielu branżach - już nie tylko placówki medyczne decydują się na instalację opraw UV. Rozwój tej technologii i paląca potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa ludziom w przestrzeni publicznej, lokalach użytkowych, biurach i instytucjach sprawiają, że zainteresowanie lampami UV-C wciąż rośnie. 

Prezentujemy elementarne informacje o promieniowaniu UV, jego źródłach i wpływie na życie człowieka.

Zobacz więcej
Jesteś zainteresowany technologią UV-Care? Wypełnij formularz, skontaktujemy się z Tobą niezwłocznie
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.