Pobierz
Realizacje
Muzea i Obiekty Sakralne

Muzeum Auschwitz-Birkenau
Oświetlenie stałej ekspozycji w budynku tzw. Sauny

Nasze reflektory z wykonaną specjalnie do tego projektu konstrukcją montażową oświetliły wyjątkowe miejsce: stałą wystawę w budynku tzw. Sauny na ternie byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz II-Birkenau. Wystawa składa się z setek rodzinnych fotografii deportowanych do KL Auschwitz Żydów. Zdjęcia te odnaleziono na terenie byłego obozu po jego wyzwoleniu. Ekspozycję otwarto w 2001 r., a teraz nadszedł czas na wymianę oświetlenia na energooszczędne reflektory LED, które znacznie podniosły natężenie oświetlenia na ekspozycji.

Zadanie, przed którym stanęliśmy było o tyle wymagające, że szynoprzewody, do których instalowane są reflektory nie mogły zostać zwieszone z sufitów historycznego budynku. Specjalna konstrukcja, którą przygotowaliśmy na potrzeby projektu, zamontowana została do szczytów ścian ekspozycyjnych. Dzięki wymianie liczba źródeł światła została zmniejszona z 42 sztuk do 26. Oprawy oświetlają eksponaty intensywnym i równomiernym światłem o neutralnej temperaturze barwowej i, co istotne, nie emitują promieniowania ultrafioletowego, które mogłoby degradować eksponaty.

Stała ekspozycja w budynku centralnej łaźni obozowej
Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
ul. Więźniów Oświęcimia 20, Oświęcim

www.auschwitz.org/

Zapytania o nietypowe realizacje oświetleniowe prosimy kierować do działu handlowego

(+48) 12 269 35 45 w. 16
info@hskledy.com.pl
Wróć do listy
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.
Kontynuując jej przeglądanie wyrażasz zgodę na używanie plików cookies oraz akceptujesz Politykę prywatności obowiązującą na tej stronie.